bip logo Mapa strony

 
kalendarzDzisiaj jest: 22 Listopad 2017 Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan

Kosmetologia

kosmetologia2kosmetologiato:

  • studia przygotowujące do pracy w gabinetach kosmetycznych, w ośrodkach odnowy biologicznej, SPA i SPA & Wellness, gabinetach dermatologicznych, firmach kosmetycznych,
  • możliwość uczestnictwa w konferencjach, kongresach naukowych i seminariach, targach kosmetycznych,
  • przygotowanie do organizacji i prowadzenia własnego gabinetu kosmetycznego.

Specjalności:

  • kosmetologia estetyczna,
  • zarządzanie salonem kosmetycznym.

Kosmetolog jest wykształconym specjalistą, przygotowanym przede wszystkim do pracy z osobami zdrowymi, które odczuwają potrzebę poprawienia swego wyglądu i samopoczucia. Propaguje szeroko rozumiany zdrowy styl życia, na który składają się między innymi: poprawne nawyki żywieniowe, profilaktyka zdrowia, odpowiednie nawyki pielęgnacyjne.

Absolwent będzie posiadać umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z zakresu kosmetologii. Będzie umieć: planować rodzaj zabiegu kosmetycznego i stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem; wykonywać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i upiększające z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań; prawidłowo odczytywać skład kosmetyku i ustalać jego zastosowania; ściśle współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo oraz organizować i prowadzić gabinet kosmetyczny. Absolwent będzie znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umieć posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu nauk o zdrowiu. Powinien być przygotowany do: pracy w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług, współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo oraz systematycznego doskonalenia zawodowego. Mając świadomość współodpowiedzialności za zdrowie i wygląd pacjenta, powinien wykonywać swój zawód ze szczególną starannością, zgodnie z zasadami etyki zawodowej i uregulowaniami prawnymi. Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Sylwetka absolwenta

kosmetologia1Kierunek studiów Kosmetologia należy do obszarów kształcenia w zakresie nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Kosmetologia jest dziedziną nauk o charakterze interdyscyplinarnym. Absolwent studiów Kosmetologii I stopnia posiada wiedzę z zakresu wielu dyscyplin podstawowych, w tym nauk przyrodniczych, medycznych, farmaceutycznych, humanistycznych i społecznych, wzbogaconą o praktyczne umiejętności wykonywania profesjonalnych i nowoczesnych zabiegów z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej i upiększającej oraz praktyczne umiejętności z zakresu wizażu i stylizacji. Umie zdiagnozować defekty i choroby skóry oraz skierować klienta do odpowiedniego lekarza specjalisty – dermatologa, lekarza medycyny estetycznej czy alergologa. Potrafi współpracować z lekarzami ww. specjalności. Posiada umiejętność organizacji stanowiska pracy i prowadzenia gabinetu kosmetologicznego, obsługiwania aparatów i urządzeń stosowanych we współczesnej kosmetyce w połączeniu z odnową biologiczną.  Jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności. W działalności zawodowej kieruje się zasadami etyki, mając na uwadze przede wszystkim dobro klienta/pacjenta. Odznacza się poczuciem  piękna i empatii. Jest komunikatywny. Uczestniczy aktywnie w promocji zdrowia oraz zdrowego stylu życia. Posiada znajomość języka angielskiego na poziomie B2, posługując się językiem specjalistycznym w swoim zawodzie. Jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia na kosmetologii lub na innych  kierunkach pokrewnych. Ma świadomość dynamicznego rozwoju współczesnej kosmetologii, a tym samym rozumie potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego.

kosmetologia3Absolwenci kosmetologii I stopnia mogą znaleźć zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, salonach piękności, ośrodkach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA oraz ośrodkach uzdrowiskowych czy wypoczynkowych. Mogą też pracować w laboratoriach firm farmaceutycznych i kosmetycznych, przedsiębiorstwach zajmujących się dystrybucją kosmetyków, kosmetologicznych firmach doradczych jako konsultanci, firmach zajmujących się surowcami i półproduktami używanymi do wytwarzania kosmetyków, organizacjach zajmujących się promocją zdrowia.

Partnerzy

Herb Miasta SandomierzHerb powiatu sandomierskiegowojewództwo świętokrzyskieWappen Emmendingen Miasto partnerskie SandomierzaNewark-on-Trent, miasto partnerskie SandomierzaBadische Zeitung - największa gazeta codzienna BadeniiEmmendinger Tor - tygodnik Emmendingen i regionuLogo iTV Wisła